Menu

Akmenys interjere: kokius rinktis

October 27, 2017 - Interjeras
Akmenys interjere: kokius rinktis

Šaltas akmuo tinkamai pritaikytas interjerą pavers originalesniu bei jaukesniu. Bet kokius akmenis rinktis?
Aplinkai ir namams dažniausiai naudojamas marmuras, skalūnas, granitas, travertinas bei smiltainis.

Marmuras – patvarus, dekoratyvus, jį nesudėtinga apdirbti, poliruoti. Tačiau kartu tai minkštas akmuo, bijantis cheminių medžiagų, rūgščių. Akmeninius paviršius būtina saugoti nuo karščio, nevalyti abrazyvinių dalelių turinčiais valikliais, kad nesubraižytume. Tačiau gilius įbrėžimus nesunku nupoliruoti.

Skalūnas – būna įvairiausių spalvų: žalios, raudonos, rudos, juodos ar kelių atspalvių. Skalūną lengva formuoti, jis netrupa. Skalūnu padengiamos grindys, sienos, iš jo gaminamos palangės, stalai. Sluoksniuota akmens faktūra gražiai atrodo su mediena. Dėl natūralių spalvų, tekstūros įvairovės šis akmuo puikiai dera šiuolaikiniam interjerui, yra lengvai prižiūrimas ir neslidus.

Granitas – tankus, sunkus akmuo, nebijantis cheminių teršalų ir šalčio, todėl jį galima naudoti ten, kur reikia didelio atsparumo. Granitas puikiai tinka grindims, sienoms, židiniams, palangėms ir stalviršiams, laiptams, kolonoms. Skirtingai nei marmuro, jo nebūtina papildomai apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų ir rūgščių terpių.

Travertinas – tinkamas tiek vidaus, tiek lauko apdailai – grindims, baseinams. Kadangi tai kalkinis akmuo, yra jautrus rūgštims. Travertino spalvų spektras – nuo šviesiai baltos iki raudonos, tačiau visos spalvos švelnios, šiltos. Šis akmuo yra porėtas, todėl pasižymi gera šilumos ir garso izoliacija.

Smiltainis – akmuo dažniausiai naudojamas kaip grindų bei sienų danga, židinių apdaila. Dabar vis daugiau žmonių įsigyja gaminių iš akmens (skulptūrų bei fontanų) kraštovaizdžiui papuošti, taip pat labai populiarios grindinio trinkelės.

Anksčiau buvo teigiama, kad akmuo geriau dera klasikiniam interjerui, o šiandien šią natūralią gamtinę medžiagą mėgsta tiek minimalizmo šalininkai, tiek savitumo ieškantys žmonės. Pasirinkę akmenį susikursite originalų interjerą ar kraštovaizdį, kadangi dviejų vienodų akmenų paprasčiausiai nėra, tad atraskite savąjį.